Leírás
„Írtam ezt a könyvet a magyar-horvát barátság szellemében.
Szeretném, ha a közös hősök szelleme lebegné körül ezt a munkát és a következő ezredévek csak erősítenék a magyar-horvát barátságot.
Át szeretném törni azt az ismeretlenséget, ami a múltban elválasztott bennünket. Az első világháború előtti súrlódások nem hoztak bennünket közelebb egymáshoz.
Hangosfilm-felvevőgép szeretnék lenni. A történeti ismertetésektől eltekintve, olyan oldalait kutatom fel a horvát életnek, amit csak a személyes tapasztalatok tárhatnak élénk.
Politikamentes riportszerű beszámolót szeretnék adni az új Horvátországról. Természetesen: ha a Poglavnikról, Dr. Ante Pavelicről vagy az Usztasa mozgalomról szólok, ezt nem tehetem meg politikai megjegyzések nélkül, de a filmfelvevő-készülék is megörökít politikai jeleneteket.
Szeretném, ha olvasóim nemcsak megismernék Horvátországot és a horvát népet, hanem vélem együtt meg is szeretnék őket.”
Értékelések
Még nincsenek értékelések.